Technika

Wysyłka pszczół i gołębi pocztą – jak to zorganizować?

Wysyłka pszczół i gołębi pocztą – jak to zorganizować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nic nie zastąpi osobistego odbioru zwierząt — zmniejsza to ich stres i jest bezpieczniejsze. Jednak rzadko kiedy hodowcy mogą sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji najlepszym sposobem jest wysyłka żywej przesyłki pocztą. Jak się za to zabrać?

Poczta polska oferuje wysyłkę żywych ptaków i owadów poprzez paczkę ekstra24 oraz wysyłkę pszczół i piskląt poprzez paczkę pocztową. Przesyłka ma status priorytetowej i dotrze do adresata w ciągu jednego dnia roboczego, skracając tym znacząco dyskomfort zwierząt. Paczka powinna być opatrzona napisem „ostrożnie” lub „żywe zwierzęta” – o dokładnych wytycznych powinien poinformować pracownik poczty. Warto dodać, że pakunek najlepiej nadać przed 14. Do tej godziny mamy pewność, że przesyłka ruszy w świat tego samego dnia roboczego. Przesyłka nie zostanie przyjęta także w piątek, ze względu na to, że nie zostałaby doręczona dnia następnego. Ptaki powinno wysyłać się w odpowiednio grubym kartonie z otworami wentylacyjnymi lub w przypadku pszczół w odpowiednio zabezpieczonej skrzynce.

Co jeśli potrzebujemy wysłać coś znacznie większego, czego nie podejmie się poczta? W takim wypadku warto skorzystać z usług firm kurierskich. Obecnie na rynku jest ich kilka, dlatego klient ma wybór, która najlepiej (i najtaniej) poradzi sobie z wysyłką palety do 500 kg. Aby zyskać rozeznanie i maksymalnie ułatwić sobie wybór, warto sprawdzić porównywarkę kurierów. Znajdziemy tam zebrane wszystkie interesujące nas informacje, w tym cenniki.
Możemy wysłać pszczoły i gołębie pocztą, jednak musimy zadbać o ich bezpieczeństwo w transporcie i pamiętać o kilku zasadach, aby przesyłka dotarła cało i zdrowo w ręce odbiorcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*