Misja i cele

Serwis Little Scientist powstał przede wszystkim z myślą o młodszych użytkownikach internetu, choć jesteśmy przekonani, że również ich rodzice znajdą tu bardzo dużo pasjonujących rzeczy. Little Scientist ma informować, edukować, ale przede wszystkim otwierać przed czytelnikami niesamowity świat nauki. Znajdą się więc tu ciekawostki ze świata odkryć naukowych, fizyki, chemii, motoryzacji, nowych technologii, ale też medycyny i wiedzy o człowieku.

Doskonale wiemy, że młodego czytelnika bardzo trudno zainteresować, a nawet jak się to uda – to zwykle nie dzieje się to na długo. Chcemy jednak podjąć wyzwanie i tworzyć takie treści, które nie tylko sprawią, że młody czytelnik będzie chciał czytać o nauce, ale też sam będzie chciał ją później odkrywać.

Główną misją serwisu Little Scientist jest więc przygotowanie przyszłych odkrywców. Jesteśmy przekonani, że takie odkrycia nie będą możliwe, jeśli młodego człowieka odpowiednio wcześnie się nie zafascynuje nauką. Liczymy więc, że nam się to uda i że Państwo będą z nami!