Instalacja gwintowanego zawieszenia w samochodzie, potocznie nazywanego „gwintem”, ma bardzo wiele zalet. Jednocześnie nie narusza struktury pojazdu, posiada stosowne homologacje i jest dozwolona do stosowania na drogach publicznych. Poniższy wpis poświęcamy konkretnym zaletą, jakie niesie za sobą montaż tego typu zestawu do tuningu zawieszenia samochodowego. Dowiemy się co można osiągnąć za pomocą gwintowanego zawieszenia i jak wpływa ono na sposób prowadzenia samochodu. Poradnik dedykujemy nie tylko tunerom, ale też zwykłym kierowcom, którzy chcą polepszyć właściwości trakcyjne swojego auta.
Jedną z pierwszych i bardzo istotnych zalet zawieszenia gwintowanego jest możliwość praktycznie dowolnego obniżania wysokości samochodu nad powierzchnią drogi. Dzięki płynnej regulacji możliwe jest takie ustawienie, które będzie satysfakcjonować praktycznie każdego kierowcę. Jest to przeciwieństwo tzw. zestawów obniżających, gdzie otrzymujemy tylko specjalną sprężynę oraz amortyzator. Wtedy nie ma możliwości dokonywania żadnych regulacji.
Obniżając zawieszenie, jednocześnie utwardzamy nieco samochód, co znacznie polepsza jego właściwości trakcyjne w zakrętach. Dlatego też jeżeli mamy wrażenie, że pojazd jest zbyt miękki, to wyposażenie go w tzw. „gwint” może być doskonałym sposobem poradzenia sobie z tą sytuacją. Zestaw taki, dedykowany do konkretnych aut, znajdziemy poniżej: https://lowride.pl/kategoria-produktu/zawieszenia/gwintowane-zawieszenia/.