Life & Style

3 atrakcje, które warto zobaczyć w świętokrzyskiem

3 atrakcje, które warto zobaczyć w świętokrzyskiem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Województwo świętokrzyskie niewątpliwie kojarzone jest w najstarszymi górami w Polsce – Górami Świętokrzyskimi, ale czy właściwie jest tam więcej atrakcji turystycznych, które znajdują się na świeżym powietrzu? Zdecydowanie tak! 

Park Rozrywki i Miniatur „Sabat” 

Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Największy park miniatur w Polsce, położony u podnóża Góry Łysicy, która jest najwyższym szczytem Gór Świętokrzyskich. W parku miniatur zaprezentowane zostały największe atrakcje poszczególnych zakątków świata, np. Włoch, Australii, Ameryki Północnej, czy też Europy. Więcej możecie przeczytać o Parku Rozrywki Miniatur „Sabat” tutaj: https://sabatkrajno.pl/atrakcje/aleja-miniatur-wonderfull-world/.

JuraPark Bałtów 

Park jest bardzo duży, przechodzimy w nim przez kolejne etapy rozwoju Ziemi i widzimy żyjące wówczas zwierzęta. Dinozaury są wykonane w skali 1:1, więc robią naprawdę duże wrażenie. Kompleks oferuje też inne atrakcje – Zwierzyniec, Oceanarium, Park Rozrywki,  Rollercoaster czy Kino 5D.

Park Etnograficzny Tokarnia

Jest to „Muzeum Wsi Kieleckiej”, czyli olbrzymi obszar, na którym możemy zobaczyć oryginalne zabudowania z ostatnich kilkuset lat. Pomiędzy łąkami i lasami, zostały zbudowane małe wioski i miasteczka. Po każdym z nich można się swobodnie poruszać i zwiedzać ich zakamarki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*