Life & Style

Aranżacja wnętrz – co powinno znaleźć się w stylowym salonie?

Aranżacja wnętrz – co powinno znaleźć się w stylowym salonie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. Na nim koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Ze względu na swoje centralne położenie powinien być tak zaaranżowany, by emanować odpowiednim stylem i wprowadzać unikalny nastrój. Oprócz nietuzinkowych walorów dekoracyjnych, powinien odznaczać się dużym komfortem, gdyż właśnie tu domownicy będą najczęściej odpoczywać. Jak zatem urządzić tę część mieszkania lub domu?

Dobór kolorów i mebli

Gdy zastanawiamy się nad odpowiednim stylem salonu, to przede wszystkim należy pomyśleć o doborze koloru ścian. Wiele osób lubi barwy neutralne, na przykład różne odcienie szarości. Przy tym należy zadbać o odpowiednie dodatki, które ożywią pomieszczenie. Chodzi o wyraziste, ostre czerwienie lub pomarańcze. W stylowym pomieszczeniu dużą rolę odgrywają też meble. Wybierając komody styl skandynawski, to ciekawe rozwiązanie do dużego, jak i małego salonu, ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność.

Dodatki zestrojone z otoczeniem

Ciekawym dodatkiem do aranżacji wnętrza salonu będzie stolik kawowy i lampa o kształtach dobranych do otoczenia. W tego typu pomieszczeniach nie należy się bać odrobiny ekstrawagancji. Wszelkie odejście od uznawanych norm może wprowadzić pewną dozę indywidualizmu i zaskoczyć znajomych, którzy nas odwiedzą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*