Zdrowe ciało

Choroby prącia

Choroby prącia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby penisa mogą znacząco wpływać na płodność mężczyzny, a także na życie seksualne. Bardzo ważne jest wczesne wykrycie zaburzeń oraz podjęcie leczenia, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie negatywnego wpływu tego typu dolegliwości na zdrowie i życie mężczyzny. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który zaleci odpowiednie badania oraz przygotuje plan leczenia.

Jakie objawy powinny zaniepokoić mężczyznę?

Najczęściej występującą chorobą jest niedokrwienny priapizm. Objawia się on pełną i bolesną erekcją, która wywołana jest dopływem krwi do członka, która z niego nie odpływa. Główną przyczyną występowania tej dolegliwości jest przede wszystkim nadużywanie alkoholu oraz narkotyków, zażywanie niektórych leków oraz problemy związane z rdzeniem kręgowym. Inną chorobą, która może dotknąć członka jest stulejka. Jest to niezdolność do wycofania napletka bliżej żołędzi. Jest ona następstwem przede wszystkim infekcji nieprawidłowej higieny oraz urazów. W skrajnych przypadkach może powodować zatrzymanie moczu z powodu całkowitego zablokowania cewki moczowej.

U niektórych mężczyzn pojawia się choroba Peyroniego. Jest to zaburzenie tkanki łącznej polegające na wzroście włóknistych blaszek w tkance prącia. Powoduje ona ból, skrzywienie penisa oraz nieprawidłowe erekcje. Nie jest to dolegliwość grożąca życiu, ale może skutecznie utrudniać normalne życie. Więcej informacji na temat tego schorzenia można znaleźć na stronie https://centrum-kore.pl/choroba-peyroniego-leczenie-eswt/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*