Technika

Cięcie laserowe – solidne rozwiązanie przy obróbce metalu

Cięcie laserowe – solidne rozwiązanie przy obróbce metalu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przemyśle wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania, które poprawiają jakość i efektywność pracy. Jedną z technologii, która staje się co raz popularniejsza w wielu branżach przemysłowych jest obróbka laserowa. Składowe procesy obróbki laserowej – sublimacja, topienia czy wypalanie – są częścią złożonego procesu, jakim jest ta metoda termicznego oddziaływania na dany materiał. Jednak korzystanie z tej metody ma w sobie wiele zalet.

Innowacyjne rozwiązania i wysoka jakość

Jednym z głównych czynników wpływających na duże zastosowanie obróbki laserowej jest szybkość obróbki i wysoka jakość. Cięcie laserem nie wymaga dużych nakładów czasu. Wystarczy kilka sekund na realizację procesu, a komponenty nadają się do użycia lub instalacji tuż po zakończeniu procesu cięcia. Znacząco skraca to cały proces produkcji i wpływa na optymalizację pracy. 

Użycie lasera pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnego efektu. Metodę można wykorzystać w odniesieniu do wielu rodzajów materiałów. Laserem można przecinać zarówno metale – różne gatunki stali, aluminium, miedź, stopy metali jak i tworzywa sztuczne, szkło lub drewno. Uniwersalność tej metody przekłada się na szerokie zastosowanie w wielu branżach. Obróbka laserowa opiera się na nowoczesnych technologiach, które stale są udoskonalane. Firmy w największych ośrodkach miejskich, oferujące cięcie laserowe Warszawa, Kraków czy Wrocław oferuję najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku. 

Optymalizacja kosztów 

Zastosowanie nowoczesnej technologii przekłada się nie tylko na szybkość i jakość, ale też optymalizację kosztów i zmniejszenie strat materiału. Cięcie wiązką laserową, dzięki cienkiej szczelinie cięcia pozwala na zminimalizowanie ilości zmarnowanego materiału. Dzięki precyzji cięcia, nie jest potrzebna dodatkowa obróbka materiału. Efektem cięcia laserem są gładkie i jednolite powierzchnie, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na dodatkowe czyszczenie powierzchni. Koszty związane z wykorzystaniem lasera są stosunkowo niskie – z przykładowym cennikiem i sposobem pracy warto zapoznać się na stronach firm profesjonalnie zajmującej się cięciem laserowym np. https://valor-cnc.pl/oferta/giecie-blach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*