Life & Style

Co to jest dieta redukcyjna

Co to jest dieta redukcyjna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale nie wiesz za bardzo, jak to zrobić. Udałaś się więc do dietetyka a ten powiedział Ci, że najskuteczniejsze są diety redukcyjne. Pytanie tylko, co to takiego i czy naprawdę działa?

Na czym polega dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna polega na zmniejszeniu kaloryczności dziennego jedzenia o 500 do 1000 kalorii. To, o ile kalorii zostanie zmniejszona dzienna porcja posiłków uzależnione jest od tego, jaką masz nadwagę. W odróżnieniu od innych diet, w dietę redukcyjną nie wchodzimy od razu tylko stopniowo zmniejszamy kaloryczność każdego dnia, aby w końcu dojść do zamierzonego celu. W tej diecie specjaliści doradzają, by dziennie zjadać 4-5 posiłków. Między jednym a drugim posiłkiem powinno być 3-4 godzin przerwy.

Dieta redukcyjna jest zbilansowaną dietą. Podczas jej stosowania nauczysz się jeść warzywa, chude mięso. Dowiesz się, że owoce są wskazane, ale tylko w określonej ilości. Będziesz musiała zrozumieć, że picie wody do podstawa do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas tej diety trzeba pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Oczywiście należy zapomnieć o fast foodach, słodyczach, słodkich i gazowanych napojach. Alkohol również nie jest wskazany. Jeżeli będziesz stosować się do zaleceń dietetyka to Twoja waga zacznie bardzo szybko spadać.

Dieta redukcyjna to tak naprawdę nauka prawidłowego żywienia. Jeżeli raz nauczysz się ją stosować, wejdzie Ci ona tak mocno do głowy, że nawet gdy już osiągniesz upragnioną wagę, to i tak dalej będziesz stosować jej zasady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*