Life & Style

Co warto zobaczyć będąc w Chile?

Co warto zobaczyć będąc w Chile?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Chile jest samochód. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji:

Pustynia Atacama 

Ta pustynia jest jednym z najsuchszych miejsc na Ziemi, ale jest również domem dla jednych z najbardziej spektakularnych krajobrazów na świecie. Obszar wokół San Pedro de Atacama jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Valparaíso

To miasto portowe ma barwną historię, a także tętniącą życiem scenę artystyczną. Oferuje również wspaniałe widoki zarówno na Ocean Spokojny, jak i na Andy.

Copiapó 

To górnicze miasto w północnym Chile jest domem dla wielu skamieniałości dinozaurów z czasów, gdy było częścią Pangaea (superkontynentu, który istniał setki milionów lat temu). Pobliski Park Narodowy Sierra Barrosa oferuje wspaniałe możliwości wędrówek w obszarze z niewielką ilością turystów.

Wyspa Chiloé

Ta wyspa u wybrzeży Chile znana jest z potraw z owoców morza i tradycyjnej architektury. Jest również domem dla unikalnego języka, który jest nadal używany przez niektórych mieszkańców (chociaż hiszpański w dużej mierze go zastąpił).

Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem tych miejsc, to koniecznie zobacz: https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/chile/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*