Budowlanka

Czego nie może zabraknąć na placu budowy?

Czego nie może zabraknąć na placu budowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo jest najważniejszą rzeczą na placu budowy.

Jeśli pracujesz w wysokim budynku, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest Twoje bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby mieć pod ręką cały sprzęt i narzędzia budowlane, zwłaszcza jeśli pracujesz na rusztowaniach lub drabinach.

Poniższe elementy powinny być obecne przez cały czas, aby zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy:

Rusztowanie

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy zabezpieczyć przynajmniej jeden element rusztowania. Jeśli jest ich więcej, powinny być zakotwiczone razem za pomocą lin lub łańcuchów, aby nie zawaliły się, gdy pracownicy będą na nich przebywać. Rusztowanie powinno być sprawdzane przed użyciem i co najmniej raz w ciągu dnia przez wykwalifikowanego inspektora.

Drabiny

Drabina powinna być ustawiona na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem. Nie powinna być zbyt stroma ani zbyt płaska. Ważne jest również, aby była wolna od brudu i zanieczyszczeń, abyś nie potknął się o nie podczas wchodzenia i schodzenia. Drabiny mogą być używane jako przenośne mosty pomiędzy budynkami i innymi konstrukcjami, gdzie pracownicy muszą wchodzić lub schodzić, więc posiadanie wystarczającej ilości drabin jest kluczowe dla każdego projektu. Dobre jakościowo drabiny, można z powodzeniem nabyć z poszczególnego sklepu online https://alusystems.pl/drabiny-i-rusztowania-wedlug-serii/drabiny-secury-multigrip.html.

Piły łańcuchowe

Piły łańcuchowe są niezbędne do ścinania drzew i usuwania zarośli wokół budynków, aby można je było łatwo rozebrać lub zrekonstruować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*