Life & StyleZainteresowania

Czy każdy może nauczyć się angielskiego? Przekonaj się!

Czy każdy może nauczyć się angielskiego? Przekonaj się!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Język angielski to najpopularniejszy język na świecie. Posługuje się nim około 1,6 miliarda ludzi, co czyni go najczęściej używanym językiem na Ziemi. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się języków na świecie i obecnie jest jednym z oficjalnych języków ponad 50 krajów. Dlatego tak ważne jest, żeby zacząć się go uczyć już teraz! Wejdź na stronę: https://prolang.pl/, żeby zacząć się uczyć.

Czy jesteś za młody?

Nie, nie jesteś. Im wcześniej zaczniesz naukę, tym lepiej. Dzieci, które uczą się języków od najmłodszych lat, w przyszłości sprawnie posługują się wieloma językami. Im wcześniej zaczniesz naukę, tym lepiej. Nie ma również ograniczeń, co do ilości języków, których można się uczyć naraz, szczególnie jeśli jesteś młody. Mózg jest bardzo plastyczny, szczególnie w wieku wczesnoszkolnym.

Czy jesteś za stary?

Nie, nie jesteś. Mózg jest bardzo plastyczny i w każdym wieku może nauczyć się nowego języka. Dorośli, którzy zaczynają uczyć się języka obcego, są często zaskoczeni tym, jak szybko potrafią go przyswoić. Twój mózg nauczył się już wielu innych rzeczy w życiu i nie będzie dla Ciebie trudne nauczyć się również innego języka.

Czy masz zbyt mało czasu?

Może to być poważne utrudnienie, jeśli chodzi o naukę nowego języka, ale prawda jest taka, że możesz to robić przy okazji i tylko kilkanaście minut dziennie. Np. jadąc samochodem możesz słuchać nagrań po angielsku, a w przerwie od pracy możesz pograć w Duolingo.

Czy jesteś za głupi?

Nie! Przecież jeden język już znasz. Skoro potrafisz jeden, to dlaczego miałbyś się nie nauczyć drugiego? Fakt, na początku nauka idzie bardzo ciężko i możesz myśleć, że nigdy nie osiągniesz upragnionego poziomu, ale konsekwencja popłaca! Jeżeli będziesz robił coś regularnie i wystarczająco długo, to prędzej czy później – nauczysz się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*