Life & Style

Czy możliwe jest usunięcie makijażu permanentnego?

Czy możliwe jest usunięcie makijażu permanentnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to świetny sposób, aby oczy stały się bardziej wyraziste, a usta pełniejsze, ale nie jest on dla każdego. Jeśli masz reakcję alergiczną lub po prostu nie podoba Ci się jego wygląd, istnieją sposoby na usunięcie makijażu permanentnego. Oto kilka wskazówek, jak usunąć makijaż permanentny:

Wypróbuj najpierw krem

Niektóre z nowszych produktów są mniej toksyczne niż starsze, więc mogą być lepsze dla Twojej skóry. Kremy również mają mniejsze szanse, aby spowodować podrażnienie i obrzęk niż lasery lub inne procedury.

Spróbuj najpierw zestawu do usuwania w domu

Istnieje kilka dostępnych produktów, które ułatwiają wypróbowanie w domu przed podjęciem decyzji, czy potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Zestawy te wykorzystują różne techniki, takie jak fizyczne złuszczanie, peeling chemiczny i terapia światłem, które mogą być skuteczne dla niektórych osób, które mają wrażliwą skórę lub alergie na niektóre barwniki lub pigmenty stosowane w kosmetykach trwałych.

Rozważ usunięcie laserowe…

…jeśli kremy nie działają lub jeśli masz tatuaże, jak również makijaż permanentny, które wymagają usunięcia. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju procedury usuwania laserowego, upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wszystkimi instrukcjami podanymi przez dermatologa. Zabiegi laserowe mogą być bardzo skuteczne w przypadku jasnych tatuaży, a nawet ciemnych po kilku sesjach w ciągu wielu miesięcy lub lat, w zależności od używanego lasera i jego ustawień mocy (większość laserów nie może wnikać wystarczająco głęboko w warstwę skóry właściwej, nie niszcząc zdrowych tkanek). Na stronie https://www.permanentnybielsko.com/usuwanie-makijazu-permanentnego/ są oferowane takie usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*