Life & Style

Dieta dla osób uprawiających sport

Dieta dla osób uprawiających sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie sportu wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na określone witaminy i minerały, dlatego bardzo często oprócz zbilansowanej diety i odpowiednio dobranego menu należy dodać suplementy, które będą dopełnieniem całości.

Należy pamiętać przede wszystkim o nawodnieniu, ponieważ zwiększony wysiłek powoduje, że nasz organizm wydala wodę z organizmu. Na czterdzieści minut przed treningiem powinno się spożyć co najmniej pół litra wody. Warto pilnować, aby nasza dieta była bogata w węglowodany, bowiem dostarczają one mnóstwa energii i siły. Potrafią to zrobić w bardzo szybkim czasie, a dodatkowo zoptymalizują Twoją sprawność wysiłkową.

Menu dla sportowców

Aby dostarczać odpowiednich witamin i minerałów swojemu organizmowi należy spożywać przede wszystkim mięso. Drób, chuda wołowina czy cielęcina dostarczą nam dobrą ilość białka, a także tłuszcz czy wszechobecne węglowodany. Należy także zadbać o ryby w swoim jadłospisie, ponieważ stanowią one doskonałą alternatywę dla mięsa pochodzenia zwierzęcego. Kolejnym krokiem jest spożywaniem mleka, przetworów mlecznych i jajek. One bowiem też dostarczają odpowiedniej ilości białka w organizmie. Źródłem węglowodanów jest kasza, ryż i pieczywo, więc o ich obecność w menu także należy zadbać.

Oprócz odpowiedniego jadłospisu musimy także pamiętać o dobrze dobranych suplementach diety, które doskonale uzupełnią wyżej wspomniane menu. Na rynku istnieje wielu producentów takich suplementów dla sportowców, jednakże firma Swanson Polska oferuje najlepsze witaminy i minerały. Szeroki wybór Swanson witaminy sprawi, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*