Life & Style

Dorosłe koty i psy – czym je karmić?

Dorosłe koty i psy – czym je karmić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem może nam się wydawać, że to, czym karmimy nasze zwierzęta, tak naprawdę nie ma większego znaczenia, jeśli im to smakuje. Nie jest to jednak prawdą. Tak samo jako organizm człowieka po czasie przestaje odpowiednio pracować, gdy spożywa się niewłaściwe rzeczy, tak samo jak i organizm zwierzęcia. Dlatego warto zawsze dobierać dla niego takie pokarmy, które mu przede wszystkim służą.

Karma dla psów i kotów

Na rynku mamy wiele różnego rodzaju karm, które idealnie nadają się zarówno dla psów, jak i dla kotów. Jednym z miejsc, w których możemy zdobyć dobrej jakości pożywienie dla naszego zwierzaka jest https://empireshop.pl/pl/c/PSY-DOROSLE/18. Trzeba jednak przede wszystkim zwracać uwagę na to, co napisane jest na opakowaniu. Czasem są tam napisy typu: dla młodych kotów, dla wysterylizowanych psów, dla kotów dorosłych.

Jeśli mamy do czynienia z dorosłym zwierzęciem, wówczas powinniśmy zawsze kupować mu karmę, która jest dla niego przeznaczona. Takie zwierzę mające już swoje lata, ma zupełnie inne zapotrzebowanie jeśli chodzi o jedzenie. Przykładowo karma dla kotów młodych, jest nastawiona przede wszystkim na ogromną ilość wartości odżywczych i kalorii, ponieważ takie koty są bardzo ruchliwe i potrzebują sporą ilość energii.

Jeśli natomiast chodzi o te dorosłe, z nimi jest zupełnie inaczej. Zazwyczaj ich życie biegnie dużo spokojniejszym rytmem, nie potrzebują one również aż tak dużej ilości energii oraz kalorycznej karmy. Zwracając uwagę na napisy na opakowaniach, karmimy swoje zwierzę przede wszystkim świadomie. Źle dopasowana karma mogłaby mieć nawet poważne konsekwencje zdrowotne dla kota bądź też psa, dlatego warto się tego wystrzegać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*