Technika

Drewniane czy plastikowe – jakie palety wybrać?

Drewniane czy plastikowe – jakie palety wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Palety, niegdyś wykorzystywane głównie w celach transportowych, obecnie cieszą się coraz większym zastosowaniem. Dzieje się tak, ponieważ dzięki ich budowie możliwe jest szybkie i sprawne przenoszenie ciężkich załadunków, bez konieczności angażowania dużych maszyn. Coraz częściej palety wykorzystywane są również w sklepach wielkopowierzchniowych i dyskontach. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na zachowanie mobilności ekspozycji, co jest szczególnie istotne w przypadku produktów promocyjnych.

Rewolucja w świecie palet

Większości palety kojarzą się z nieestetycznymi, szorstkimi podstawkami wykonanymi z kiepskiej jakości drewna lub sklejki. Jednak wraz z rozwojem również i w tym obszarze pojawiły się alternatywne rozwiązania. Europalety plastikowe spełniają te same standardy i są tak samo wytrzymałe, jak ich starsze zamienniki, jednak w przeciwieństwie do powszechnie występujących modeli znacznie dłużej zachowują walory estetyczne, co jest szczególnie istotne w przypadku zastosowania w sklepach wielkopowierzchniowych. Kolejną przewagą produktów z tworzywa sztucznego jest fakt, że nie ulegają uszkodzeniu po kontakcie z wodą i wilgocią, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również w ekstremalnych warunkach.

Jaki rodzaj wybrać?

Jak w przypadku standardowych palet, tak i w ich nowoczesnym wydaniu do wyboru są różnorodne formy i rozmiary. Największą popularnością cieszą się palety plastikowe 1000×1200. Rozmiar ten uznawany jest za najbardziej uniwersalny, dlatego z pewnością sprawdzi się również podczas aranżacji ekspozycji sklepowych. Osoby bardziej wymagające mogą dokonać wyboru z szerokiej gamy dostępnych produktów, które z roku na rok zyskują  coraz większą popularność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*