Wszystko wokół domu

Drewniane szafki – jakie wybrać do konkretnego pomieszczenia?

Drewniane szafki – jakie wybrać do konkretnego pomieszczenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno to materiał, który bardzo dobrze funkcjonuje w pomieszczeniach. Wykonuje się z niego szafy, szafki albo też witryny. W zależności od pomieszczenia, warto wybrać odpowiedni mebel o określonej kolorystyce. Czym kierować się podczas zakupów?

,,Zgrabny” przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie ,,przelotowe”, które musi zapewnić komfortowe warunki. Zazwyczaj znajdują się tu wieszaki, szafki do przedpokoju (najczęściej drewniane) oraz opcjonalnie lustro albo inne ozdoby.

Osoby o ograniczonej przestrzeni, powinny zainteresować się drewnianymi szafkami na wymiar. Mogą wpasować się we wnęki w ścianach, czym optycznie powiększą metraż. Odnośnie kolorystyki nie ma zbyt wielu restrykcji. Możemy urządzić przedpokój w klasycznym brązie albo nowoczesnej bieli.

Salon ,,w drewnie”

Ze wszystkich pomieszczeń najbardziej narażony na drewniane meble jest z pewnością salon. Tradycyjny materiał doskonale sprawdza się przy podejściu minimalistycznym, ale pasuje także do eleganckich wnętrz.

Najczęściej kupuje się tradycyjne szafki (z charakterystycznego rodzaju drewna). Nie wolno zapominać również o witrynach drewnianych, które będą eksponowały nasze figurki oraz ozdoby. Ważne, aby elementy współgrały ze sobą i tworzyły jedną kompozycję.

Trwałe meble

Drewno w XXI wieku przyjmuje różne formaty. Trzeba jednak przyznać, że to bardzo trwałe oraz eleganckie meble, które dopasują się do wielu aranżacji. Pomieszczenia z drewnianym akcentem mają swój charakter oraz dodają naturalnego wyglądu przestrzeni. Ważny jest także sam gatunek drewna. Powie nam wiele o trwałości oraz wpływa bezpośrednio na wrażenia wizualne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*