Technika

Drukarka – z jakich elementów się składa?

Drukarka – z jakich elementów się składa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka jest najważniejszą częścią każdej drukarki. Większość drukarek posiada te same podstawowe elementy, choć niektóre mogą się nieco różnić w zależności od modelu. Należą do nich:

Głowica drukująca 

Jest to mały element sprzętu, który porusza się tam i z powrotem po stronie, rozpylając na nią atrament. Głowica drukująca zawiera dysze, które służą do rozpylania poszczególnych kolorów na stronie w miarę jej przesuwania.

Zespół podajnika 

Ten element pobiera papier z tacy i podaje go do drukarki. W niektórych drukarkach posiada on również oddzielny silnik do szybkiego przeciągania papieru podczas drukowania dużego dokumentu (tzw. podwójne podawanie lub podawanie dwustronne).

Płyta główna 

Kontroluje ona wszystkie operacje w obrębie drukarki, w tym wysyłanie danych do głowicy drukującej i sterowanie jej ruchami. Kontroluje również wszystkie inne funkcje, takie jak zarządzanie energią i przechowywanie pamięci.

Taca na papier 

Jest to miejsce, w którym siedzi papier w oczekiwaniu na wydruk. Niektóre drukarki mają wiele tac, dzięki czemu mogą pomieścić więcej niż jeden rodzaj papieru jednocześnie, podczas gdy inne używają kaset lub wkładów, które ładują się automatycznie, gdy są potrzebne (są one znane jako tace z ciągłym podawaniem lub tace z automatycznym ładowaniem).

Kartridż 

Jest to część zawierająca toner, który podczas drukowania przenoszony jest na papier. Kartridże występują w różnych rozmiarach i kształtach w zależności od rodzaju posiadanej drukarki.

Jeśli chcesz kupić, to skup tonerów Warszawa, jest miastem, w którym to zrealizujesz z łatwością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*