Life & Style

Gdzie pojechać na majówkę 2021?

Gdzie pojechać na majówkę 2021?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W tym roku 1 maja wypada w sobotę. Plan minimum to 3 dni wypoczynku. Ci wszyscy jednak, którzy wezmą 4 dni urlopu, mogą wydłużyć majówkę aż do 9 dni. Niezależnie od ilości wolnego czasu, warto wybrać się do jakiegoś urokliwego miejsca. To najlepszy sposób na to, aby się w pełni odstresować i zregenerować.

Może nad morze?

Szum fal ma właściwości uspokajające. Z tego względu znajduje się na wielu nagraniach relaksacyjnych. Zdecydowanie lepiej posłuchać go jednak na żywo. Przy okazji pooddychać zdrowym powietrzem, pełnym jodu. Jeśli dopisze pogoda będzie można także już w maju zażyć kąpieli słonecznych i uzupełnić w sposób naturalny niedobory witaminy D. Nieocenionej przy wspieraniu odporności organizmu. Być może uda się nawet zanurzyć chociaż stopy w słonej wodzie.

Przyjemnie jest także pobiegać po plaży lub pograć w siatkówkę przy akompaniamencie fal. Można oddać się także każdej innej aktywności fizycznej, takiej jak robienie pompek lub przysiadów. Dzieci również mają nieograniczone możliwości zabawy. Te młodsze traktują plażę po prostu jako gigantyczną piaskownicę.

Wyjazd nad morze wiąże się też ze zmianą diety. Mało kto odmówi sobie bowiem skosztowania świeżo złowionej ryby. Pieczony dorsz w towarzystwie bukietu warzyw albo sałatka śledziowa stanowią wyjątkowo zdrowe specjały lokalnej kuchni. Tłuste ryby są bogate w kwasy omega 3, co również pozytywnie oddziałuje na kondycję organizmu.

Dokąd konkretnie nad Bałtyk?

Najbardziej znane kurorty najprawdopodobniej już podczas majówki przeżywają oblężenie. Jeżeli więc ceni się spokój i pragnie uciec od tłoku, lepiej wybrać się do nieco mniej popularnej miejscowości wypoczynkowej. Interesującą destynacją jest Darłówko. Apartament dla pary lub większej rodziny z dziećmi można znaleźć za pomocą strony http://kroplabaltyku.pl/. Przy okazji warto umówić się, aby obejrzeć jeden z atrakcyjnych lokali wystawionych na sprzedaż. Szczególnie, jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu mieszkania. Być może kogoś okolica urzeknie na tyle, że postanowi przenieść się do Darłówka na stałe. Wówczas będzie mógł korzystać z uroków morza przez cały rok, a nie tylko podczas majówki czy wakacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*