Technika

Geodezja – czym się zajmuje?

Geodezja – czym się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Geodezja to proces pomiaru i mapowania powierzchni Ziemi w celu stworzenia trójwymiarowego zapisu. Jest to dziedzina nauki, która obejmuje liczne specjalności i subdyscypliny. Geodezja jest istotną częścią naszego życia, niezależnie od tego, czy chodzi o zwykłe poszukiwanie aktu notarialnego, czy planowanie kolejnego dużego projektu budowlanego.

Historia

Geodezja istnieje od tysięcy lat, ale jej korzenie sięgają jeszcze dalej. Najwcześniejsze znane dowody na istnienie geodezji sięgają 3000 roku p.n.e. w Egipcie, kiedy to Wielkie Piramidy zostały zbudowane przy użyciu technik geodezyjnych takich jak triangulacja i tranzyty.

Wiele zastosowań

Dziś geodezja jest wykorzystywana w wielu różnych dziedzinach, w tym w architekturze, inżynierii lądowej, nauce o środowisku, geografii, geologii i rolnictwie. Wiele osób kojarzy pomiary gruntów z transakcjami dotyczącymi nieruchomości, ponieważ są one tak powszechne w transakcjach dotyczących nieruchomości mieszkalnych – chociaż są one również wykorzystywane w przypadku budynków komercyjnych i innych rodzajów nieruchomości!

Jeśli potrzebujesz skorzystać z tego typu usług, to geodezja Tarnów, jest miastem, w którym znajdziesz dużą ilość specjalistów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*