Life & Style

Jak chronić się przed smogiem?

Jak chronić się przed smogiem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powietrze, którym oddychamy może być zanieczyszczone przez wiele różnych elementów i zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych, takich jak wulkany lub pożary lasów, lub ze źródeł stworzonych przez człowieka, takich jak fabryki, samochody i ciężarówki.

Czym jest smog?

Smog to mieszanina zanieczyszczeń, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Najczęstszym źródłem tych zanieczyszczeń są samochody, fabryki i elektrownie. Uwalniają one do atmosfery tlenki azotu i węglowodory. Związki te reagują ze światłem słonecznym tworząc ozon na poziomie gruntu, który jest głównym składnikiem smogu.

Jak możemy się chronić przed smogiem?

Oczyszczacze powietrza a smog mogą mieć ze sobą dużo wspólnego. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc chronić Cię przed skutkami smogu. Problem polega na tym, że większość oczyszczaczy powietrza jest zaprojektowana do usuwania cząstek, które są znacznie mniejsze niż te znajdujące się w smogu. Dobra wiadomość jest taka, że dostępne są oczyszczacze powietrza, które mogą usunąć smog z powietrza. Najlepsze jest to, że są one znacznie bardziej przystępne niż mogłoby się wydawać.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz być pewien, że twój oczyszczacz powietrza jest w stanie usunąć cząstki większe niż 5 mikronów w średnicy. Jest to wielkość cząsteczek smogu i zapewni Ci najlepszą możliwą ochronę przed smogiem. Jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza, dostępnych jest wiele różnych typów. Niektóre z nich usuwają z powietrza tylko cząsteczki, a inne zabijają także zarazki i bakterie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*