Wszystko wokół domu

Jak działają biologiczne oczyszczalnie ścieków?

Jak działają biologiczne oczyszczalnie ścieków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odprowadzanie ścieków to bardzo istotny aspekt korzystania z domu. Najczęściej realizuje się je dzięki podłączeniu do kanalizacji, która stanowi ogólnodostępny system. Często może się jednak zdarzyć, że nie każdy budynek będzie miał do niego dostęp. Dlatego też w takim wypadku konieczne będzie skorzystanie z innych rozwiązań. Najpopularniejszym jest szambo, które to jednak może bywać kłopotliwe w eksploatacji. Inną alternatywą jest instalacja przydomowej oczyszczalni biologicznej, takiej jak np. http://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-ilza/. Jak ona działa?

Czy warto wybrać biologiczną oczyszczalnię ścieków?

Jej działanie nie jest skomplikowane, ale za to niezwykle skuteczne. Polega ono na dwuetapowym oczyszczaniu ścieków gospodarczych. W pierwszym z nich dostarczane są one przyłączem do osadnika, gdzie odbywa się mechaniczno-biologiczna filtracja, które zachodzi przy udziale bakterii beztlenowych oraz grawitacyjnego oddzielania cząstek. W wyniku tego procesu tworzy się osad, który następnie ulega fermentacji. W czasie jej trwania wszelkie zanieczyszczenia rozkładane są na różnego rodzaju substancje rozpuszczalne i nierozpuszczalne.

Później ścieki przechodzą przez reaktor biologiczny, a także komorę klarowania, gdzie zachodzi oddzielenie zawiesin i ostateczne oczyszczenie. Tak spreparowane ścieki gospodarcze mogą bez problemu zostać odprowadzone do stawu, rowu melioracyjnego, czy też bezpośrednio do gruntu, przykładowo za pośrednictwem drenażu. Takie działanie gwarantuje efektywne pozbycie się zanieczyszczeń, oczywiście jeśli oczyszczalnia wykonana jest prawidłowo przez profesjonalne przedsiębiorstwo, które zadba o jej należytą jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*