Technika

Jak kupić dobry scyzoryk?

Jak kupić dobry scyzoryk?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porządny scyzoryk to sprzęt, który przydaje się w bardzo wielu różnych sytuacjach. Jest niezbędny przede wszystkim na wyprawie turystycznej oraz survivalowej, ale należy go mieć przy sobie także podczas majsterkowania czy łowienia ryb. Wybierając konkretny model, warto postawić na scyzoryk wielofunkcyjny, czyli wyposażony w liczne akcesoria ułatwiające wykonywanie określonych czynności. Posiada go w swoim bogatym asortymencie ten specjalistyczny sklep myśliwski: https://kolba.pl/

Bierzmy pod uwagę głównie zastosowanie sprzętu

Na rynku znajdziemy scyzoryki zróżnicowane pod względem designu, materiału wykonania i funkcjonalności. Starajmy się wybrać taki model, który idealnie sprawdzi się w trakcie najczęściej wykonywanych przez nas zadań. Jeśli więc jesteśmy zapalonymi majsterkowiczami, wówczas zdecydujmy się koniecznie na wytrzymały scyzoryk ze śrubokrętem typu krzyżak, a jeśli informatykami – na scyzoryk z pamięcią USB. Z kolei dla wędkarza optymalnym rozwiązaniem będzie wersja z zakrzywionym ostrzem do wyjmowania haczyków, natomiast dla elektryka – wersja z nożyczkami oraz pęsetą. Oczywiście istnieje też kilka uniwersalnych elementów, które taki sprzęt powinien posiadać w swojej konstrukcji. Zaliczamy do nich m.in.:

– dwa ostre nożyki – jeden mniejszy, a drugi nieco większy

– korkociąg – niezbędny np. do wyciągania korka z wina

– otwieracz do puszek – niezwykle przydatny w trakcie wypraw górskich i survivalowych

– pilnik – niezastąpiony w pielęgnacji paznokci

Dodajmy, że istnieją też scyzoryki specjalistyczne – np. dla strażaków i ratowników (ze zbijakiem do szyb), żeglarzy (z marszpiklem do luzowania węzłów) czy nawet grzybiarzy (ze specjalną miotełką do oczyszczania grzybów). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*