Life & Style

Jak przygotować psa na zimę?

Jak przygotować psa na zimę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psy różnie reagują na zimowe warunki – niektóre uwielbiają zabawy na śniegu, a inne chcą wtedy jak najmniej przebywać na zewnątrz. Bez względu na postawę czworonoga, właściciel powinien odpowiednio przygotować go na mrozy. Dzięki temu zwierzak nie będzie chorował, a spacery pozostaną dla niego przyjemnością. O co należy zadbać? 

Oswajanie z temperaturą i ubranka

W pierwsze chłodniejsze dni warto jest przyzwyczaić nieco psa do zmiany warunków, wychodząc z nim na standardowe spacery, bez żadnych ocieplaczy. Takie wypady powinny być jednak mocno aktywne, gdyż ruch pozwoli na to, że zwierzak nie będzie wychłodzony i oswoi się trochę z niższą temperaturą. Na dalszym etapie zimy dobrym rozwiązaniem będą z kolei ubranka, które zapewnią pupilowi ochronę przed mrozem oraz wilgocią. Powinny być one wytrzymałe, a przede wszystkim wygodne dla samego pieska. Dobrym pomysłem są ciepłe sweterki, a wielu właścicieli sięga także po akcesoria chroniące łapy, które mają oczywiście bezpośrednią styczność ze zmrożonym podłożem. 

Psy podwórkowe

W przypadku psów podwórkowych, trzeba zwrócić więcej uwagi na pielęgnację i zmienić nieco ich warunki życia, gdy nastanie zima. Z pewnością pupilowi przysłuży się gotowane, lekko ciepłe jedzenie, do którego można dodać nieco tłuszczu. W ten sposób zwierzak skumuluje na tę porę roku większe pokłady tkanki tłuszczowej i będzie mniej marzł. Umieszczona na zewnątrz buda powinna być na ten okres dodatkowo zabezpieczona, dzięki czemu będzie w niej cieplej i będzie ona osłonięta przed wiatrem oraz wilgocią. Może do tego posłużyć choćby słoma. Mimo wszystko należy też sięgnąć po posłania dla psów i przygotować takie legowisko w domu, gdyż w największe mrozy trzeba zabierać pupila do ocieplanego pomieszczenia, w szczególności na noc. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*