Life & Style

Jak przygotować się do pierwszej jazdy samochodem na kursie prawa jazdy

Jak przygotować się do pierwszej jazdy samochodem na kursie prawa jazdy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres przed pierwszą jazdą samochodem to rzecz zupełnie normalna. Instruktorzy podkreślają nawet, że jest oznaką odpowiedzialności. Przejmuje się tylko ktoś, komu zależy. Nawet nie tyle na zdaniu egzaminu, ile na byciu dobrym i bezpiecznym kierowcom. Wiele obaw jest jednak nieuzasadnionych jak chociażby ta związana z własną niewiedzą. Początkujący kursant ma prawo nie znać zasad poruszania się po drodze. Zadaniem pracowników osk Poznań jest przekazać informacje w sposób przystępny i zrozumiały.

Jazda przed kursem

W ramach przygotowań do kursu na prawo jazdy wiele osób decyduje się pojeździć z krewnym czy znajomym. Takie rozwiązanie może pomóc, choć czasami przeszkadza w późniejszej nauce. Przekłada się bowiem na wyrobienie nieprawidłowych nawyków podczas prowadzenia samochodu. Profesjonalny instruktor jest na bieżąco z przepisami, ma wiedzę i umiejętności pozwalające efektywnie kształcić przyszłych kierowców. Nie ma nic złego w odbywaniu pierwszej jazdy pod okiem takiego fachowca.

Jak pokonać stres?

Nawet jeżeli do egzaminu teoretycznego zostało jeszcze sporo czasu, warto uczęszczać na zajęcia z przepisów ruchu drogowego. Poznanie zasad poruszania się po drodze zmniejsza obawy przed pierwszą jazdą prawo jazdy łatwiej zdać, gdy ma się te informacje w małym paluszku. W ramach przygotowań można też porozmawiać z doświadczonym kierowcą, zapytać o największe trudności, poprosić o kilka rad. A przede wszystkim należy podejść do prowadzenia samochodu na spokojnie. Na początku jeździ się po zamkniętym placu, gdzie przeszkodą są jedynie plastikowe pachołki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*