Life & Style

Jak radzić sobie podczas okresu

Jak radzić sobie podczas okresu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Menstruacja pojawia się każdego miesiąca u kobiety, która funkcjonuje bez żadnych zaburzeń hormonalnych lub innych chorób fizyczno-psychicznych. Mimo wielu uciążliwości to proces nieodwracalny, który trwa aż do okresu przekwitania mającego miejsce w drugiej połowie życia. W związku z brakiem możliwości zatrzymania tej czysto fizjologicznej rutyny, nie pozostaje nic innego, jak przyzwyczaić się do niej, zaakceptować i znaleźć takie środki zaradcze, które wspomogą przetrwanie tego czasu.

Artykuły higieniczne niezbędne w czasie okresu

Najpowszechniejszym artykułem higienicznym używanym podczas menstruacji są oczywiście podpaski. Podpaski w cenie kilku złotych otrzymamy w każdej drogerii, sklepie czy markecie. Na szczęście nie ma najmniejszego problemu z dostępem do nich, a tym bardziej ze sposobem użycia. Wszystko odbywa się intuicyjnie i bez najmniejszych kłopotów. Poza tym rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór podpasek.

Kolejnym popularnym artykułem są tampony, które najczęściej wymagają przeczytania instrukcji oraz dopasowania swojego rozmiaru oraz potrzeb chłonności (co ma również miejsce w przypadku podpasek). Obie formy znajdują swoich stałych zwolenników, jak i przeciwników. Natomiast nowością na rynku są kubeczki menstruacyjne.

Kubeczek menstruacyjny w sklepie stacjonarnym i internetowym kosztuje około kilkudziesięciu złotych. W zależności od producenta i kilku innych czynników. Ta metoda szturmem podbija Polskę i coraz więcej kobiet decyduje się na ten praktyczny przedmiot.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*