Budowlanka

Jak skutecznie obniżyć poziom wody jaka zgromadziła się w wykopach?

Jak skutecznie obniżyć poziom wody jaka zgromadziła się w wykopach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas robót budowlanych niezbędne jest wykonanie wykopów w celu przeprowadzenia różnego rodzaju prac konstrukcyjnych. W sytuacji, gdy wykop sięgnie do poziomu wód gruntowych, może dochodzić do jego zalewania. Jednym ze sposobów odwodnienia wykopu jest zastosowanie systemu igłofiltrów.

Zastosowanie systemu igłofiltrów

W skład systemu igłofiltrów wchodzą rury o niewielkiej średnicy zakończone filtrami szczelinowymi, które wpłukuje się do gruntu. Rury rozmieszczone co kilka metrów podłączane są do kolektora ssącego oraz znajdującej się na powierzchni pompy ciśnieniowej. Po uruchomieniu pompy woda gruntowa jest zasysana i odprowadzana na zewnątrz. Szczegółowe informacje na temat działania takiego systemu dostępne są na witrynie https://hamer.pl/iglofiltry/

Korzyści odwadniania igłofiltrami

Duża popularność systemów igłofiltrowych wynika z ich zalet. Do najważniejszych zaliczyć należy krótki czas instalacji urządzeń oraz duża wydajność całego systemu. W sprzedaży dostępne są igłofiltry stalowe, plastikowe lub polietylenowe. Duża różnorodność i dostępność produktów pozwala tworzyć konstrukcje dostosowane do konkretnych potrzeb. Zastosowanie trwałych materiałów sprawia, że systemy igłofiltrowe mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*