Biznes i reklama

Jak uzyskać większy kredyt w banku?

Jak uzyskać większy kredyt w banku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O kwocie kredytu decyduje bank. Klient co prawda wnioskuje o konkretną kwotę, jaką chce otrzymać, ale może ona zostać przez kredytodawcę zwiększona. Na wysokość udzielonego kredytu niewątpliwy wpływ ma nasza zdolność kredytowa. Decyduje ona bowiem o tym, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie terminowo. Jeżeli zatem bank uzna, że rata może być za wysokim obciążeniem dla naszego budżetu, to prawdopodobnie zmniejszy kwotę pożyczanego kapitału.

W związku z powyższym warto jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt, zadbać o swoją wiarygodność kredytową. W tym celu warto także skontaktować się z ekspertem, taką osobą jest doradca hipoteczny Szczecin ma w swojej okolicy wielu takich specjalistów. Taka osoba wskaże Ci, co zrobić, aby bank nie zmniejszył kwoty udzielonego kredytu. Możesz także skorzystać z poniższych wskazówek.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników. Podstawowymi są bieżące dochody, a także koszty utrzymania. Nie bez znaczenia jest także rodzaj uzyskiwanych dochodów oraz dotychczasowa historia kredytowa. W związku z powyższym, aby zwiększyć swoją wiarygodność w oczach banku, można skorzystać z kilku sposobów:

– ogranicz koszty utrzymania, 

– zadbaj o źródło przychodów (korzystniej być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę niż umowy zlecenia), 

– postaraj się o wyższe zarobki, a także o to, aby wszystkie otrzymywane przez Ciebie dochody były legalne (banki nie zaakceptują tzw. pracy na czarno), 

– spłać bieżące zobowiązania, np. kartę kredytową czy limit w koncie, 

– sprawdź swoją zdolność za pomocą kalkulatora internetowego lub kalkulatora doradcy kredytowego, 

– wydłuż okres spłaty kredytu (wówczas raty będą niższe). 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*