Biznes i reklama

Jak zapewnić swoim pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój w firmie?

Jak zapewnić swoim pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój w firmie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pracodawca zobowiązany jest do tego, by dbać o swoich pracowników. Każda zatrudniona osoba musi otrzymywać wynagrodzenie za wykonaną pracę, ma prawo do ustawowo ustalonej ilości dni wolnych od pracy. Pracodawca powinien również zadbać o urządzenie miejsca pracy oraz zapewnić odpowiednie szkolenia.

Szkolenia i rozwój pracowników

Osoby zatrudnione w firmie, niezależnie od stanowiska i wykonywanej pracy, zgodnie z przepisami muszą przechodzić szkolenia BHP, przeciwpożarowe i z udzielania pierwszej pomocy. Częstotliwość tych szkoleń określają przepisy polskiego prawa. Są jednak szkolenia, które pracodawca może sam zorganizować np. w celu podnoszenia kwalifikacji i umiejętności swoich pracowników. Na przytoczonej witrynie https://emat.com.pl/ można zapoznać się m.in. z ofertami kursów dotyczących rozliczaniem VAT i innych podatków w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu.

Zmiany przepisów, oprogramowania, wymogi branżowe itp. zmuszają przedsiębiorców do tego, by cały czas szkolili swoich pracowników. Głównie są to kursy księgowe, informatyczne, języków obcych, ale także uczące kontaktu z klientem, a nawet jak radzić sobie ze stresem. Dobrym rozwiązaniem jest także wysyłanie pracowników na różnego rodzaju sympozja, konferencje i warsztaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*