Biznes i reklama

Jak znaleźć oszczędności w firmie?

Jak znaleźć oszczędności w firmie?

test

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zakładając swoją firmę, potrzeba wiele urządzeń, aby ta mogła funkcjonować. Jedne z nich to sprzęty związane bezpośrednio z branżą, w której spółka operuje — przykładowo fryzjer potrzebuje nożyczek, foteli, maszynek itp. Inne z kolei są bardziej ogólne, związane z samym faktem prowadzenia działalności gospodarczej. Kasa fiskalna to ustawowy obowiązek, ale poza nią są różnego rodzaju urządzenia biurowe. Bez nich prowadzenie księgowości, kontakt z klientami i dostawcami, opracowywanie dokumentów w wielu przypadkach może być trudne. Czasem wręcz urządzenie podpada pod obie kategorie — szczególnie tam, gdzie właśnie praca na dokumentach wszelkiej maści jest konieczna.

Sprzęt poleasingowy — sprytna oszczędność!

Komputery bowiem mają tę właśnie zaletę, że są wielozadaniowe — taki grafik komputerowy może podłączyć do niego tablet, by precyzyjnie rysować, a z drugiej strony przez ten komputer komunikuje się ze zleceniodawcami. Jeśli grafik jest freelancerem, to komputer jest również jego prywatnym źródłem rozrywki, więc śmiało może kupić sprzęt dowolnej klasy z myślą o swoich osobistych, pozazawodowych potrzebach. Kiedy nie jesteśmy samodzielnym profesjonalistą, a mamy firmę zatrudniającą kilkoro pracowników, potrzeba też więcej urządzeń o specyficznych parametrach. Do tego przeznaczonych wyłącznie do pracy, chociażby z racji bezpieczeństwa danych.

Profesjonalne stacje robocze to coś, czego potrzebuje każda firma — jednak ceny nowych, prosto od producenta, mogą wprawić w zakłopotanie. Jeśli jednak nie potrzebujemy sprzętu z najwyższej półki, a jedynie do prac biurowych, to stacje robocze poleasingowe powinny być oczywistym wyborem. Pochodzą one bowiem z firm, które potrzebują ciągle wymieniać swoje komputery i bardziej opłaca im się wynajmować sprzęt, niż kupować na własność. To źródło towaru jest całkiem pewne, jeśli chodzi o jakość — nikt bowiem nie ryzykowałby uszkodzenia leasingowanego urządzenia!

W ten sposób można sprawić sobie bardzo tanie laptopy, ale też i stacje robocze. Jeśli spojrzy się na ceny chociażby zestawów, takich jak w tutaj https://www.cebit.pl/komputery-poleasingowe/zestawy-biurowe, to można przetrzeć oczy ze zdumienia — komplet komputera i monitora w cenie budżetowego smartfona, przy o wiele większych możliwościach! Co więcej, jest to zestaw gotowy do pracy, z systemem operacyjnym i gwarancją od sprzedawcy na kolejne lata, więc oszczędza się też czas i nerwy.

Jeśli wymienić prosty sposób na oszczędności w firmie, to właśnie używane wyposażenie pozwoli obciąć koszty działania firmy, szczególnie podczas jej pierwszych miesięcy. A przecież poleasingowy sprzęt komputerowy to tylko jedna z form takiego oszczędzania! Jeśli połączy się je z innymi technikami, jak chociażby zmniejszaniem zużycia mediów, to nawet mała firma zauważy sporą różnicę w swojej księdze przychodów i rozchodów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*