Life & Style

Jaki rower do jazdy w górach wybrać?

Jaki rower do jazdy w górach wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda rowerem po górach i pagórkach zyskuje coraz więcej miłośników. Szeroki wybór jednośladów i towarzyszącego sprzętu sprawia, że początkujący cykliści górscy mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego oprzyrządowania. Jaki rower wybrać, żeby sprawdzał się na większości tras? Na co zwrócić uwagę?

Trudny offroad i zadania specjalne

Rowery górskie od lat królują nie tylko na szlakach, ale i w strefach miejskich. Szerokie opony sprawiają, że taki rower sprawdzi się nie tylko na szlaku, ale będzie wygodny do poruszania się po miejskich dziurach i krawężnikach. Masywna, niemal pancerna rama „górala” jest dobrym, stabilnym oparciem, a szeroki wybór amortyzatorów pozwoli dostosować rower do wyzwań, jakie przed nim stawiamy. Dodatkowo napęd rowerów górskich posiada szeroki wybór ustawień, dzięki czemu można wjechać nawet na najbardziej strome odcinki. Jest to zdecydowanie sprzęt na offroady i w mieście potencjał górala po prostu się marnuje

Rowerowa wycieczka z rodziną

Rowery trekkingowe charakteryzują się lżejszą budowa ramy. Opony są zdecydowanie węższe niż w przypadku górali, przez co tego typu rower sprawdza się lepiej na asfaltowych odcinkach tras i pozwala osiągnąć na nich lepszą prędkość. Standardowo są również lepiej wyposażone w dodatkowe oprzyrządowanie, takie jak błotniki, bagażnik czy oświetlenie z użyciem dynama. Dzięki temu jest to idealny kandydat na rowerowe rodzinne wycieczki po niezbyt trudnym terenie z przewagą asfaltu. Jeśli wybór roweru nadal nastręcza trudności, być może przed dokonaniem zakupu warto wybrać się na wycieczkę na pożyczonym sprzęcie, by sprawdzić, czy spełnia on wszystkie oczekiwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*