Life & Style

Jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić naszym włosom odpowiednią pielęgnację na co dzień?

Jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić naszym włosom odpowiednią pielęgnację na co dzień?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tak jak w każdym aspekcie codziennego życia, tak i w trosce o piękne, zdrowe włosy – sumienność procentuje. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że codziennie stawiamy przed naszymi włosami szereg wyzwań, przez trudne warunki atmosferyczne, termiczne zabiegi stylizacyjne, nieudane eksperymenty z koloryzacją czy używanie pielęgnacji niedostosowanej do kondycji i rodzaju włosów. Wszystkie te drobne pomyłki w pieczołowicie stosowanej rutynie sprawiają, że efekt nigdy nie będzie zadowalający, a u nas pojawi się frustracja i zniechęcenie. 

Poznaj podstawowe kroki pielęgnacji i zacznij działać 

Warto działać metodycznie i nie pomijać żadnego z etapów pielęgnacji. Oczywiście, że na co dzień trudno jest znaleźć czas i motywację by stosować wymagające i długotrwałe zabiegi, ale zacznijmy od małych kroków – wystarczy, że wygospodarujesz na początek jeden lub dwa dni w tygodniu na przeprowadzenie pielęgnacji od A do Z, a w pozostałe zastosujesz kroki, które pozwolą utrzymać wypracowany efekt. W podstawowej, codziennej wersji na początek zastosuj profesjonalny, a zarazem delikatny szampon myjący – nałóż niewielką ilość na dłonie, przed nałożeniem na włosy spień, a następnie wmasuj w skalp i pozostaw na kilka minut. Następnie spłucz dokładnie włosy, odciśnij z nadmiaru wody i nałóż jedną z odżywek Loreal i jeśli masz włosy koloryzowane, idealna będzie seria Vitamino Color, natomiast dla włosów pozbawionych objętości – Volumetry – zastanów się, czego potrzebują twoje włosy, baw się odżywkami Loreal i znajdź swój ideał! Znajdź czas, aby potrzymać kilka minut odżywkę na włosach (możesz w tym czasie np. zrobić peeling twarzy pod prysznicem) – efekt będzie jeszcze bardziej wyrazisty. Po spłukaniu i odsączeniu włosów, nałóż balsam wygładzający, który nie tylko ujarzmi twoje włosy, ale także nada kosmykom elegancki, zdrowy blask. Do swojej rutyny stopniowo wprowadź ostateczny, domykający krok – wysokoskoncentrowaną maskę do włosów. Nie martw się, wystarczy, że nałożysz ją pod foliowy czepek 1-2 razy w tygodniu, a efekty będą spektakularne!

Stylizacja – tak czy nie?

Przy odpowiedniej pielęgnacji żadna pielęgnacja nie jest włosom straszna! Odpowiednio zabezpieczone kosmyki z powodzeniem poradzą sobie nawet z wysoką temperaturą suszarki, lokówki czy prostownicy. Pamiętaj jednak, by nigdy nie kręcić i nie prostować włosów wilgotnych – to może nieodwracalnie uszkodzić ich strukturę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*