Biznes i reklama

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pieniądze na prowadzenie badań?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pieniądze na prowadzenie badań?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie firmy często wymaga dużych nakładów finansowych, które przekraczają nasze możliwości. Szczególnie kiedy chcemy rozwijać nasz biznes, wykonując różne kosztowne inwestycje. Jednym z obszarów, w jaki najczęściej przedsiębiorcy lokują swoje pieniądze, jest firmowe laboratorium. Przeprowadzanie wysokiej jakości badań jest ważne z punktu widzenia oferowania lepszych produktów i rozbudowywania interesu. Dlatego warto zainteresować się warunkami, które powinniśmy spełnić, aby otrzymać dotację na badania.

O czym musimy pamiętać?

Na etapie, kiedy ubiegamy się o przyznanie dotacji naszej firmie, koniecznie powinniśmy dysponować agendą badawczą. Stanowi ona dokument, w którym wykazane są potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie rozwoju. W nim zawarty powinien zostać nasz plan nie tylko na stworzenie centrum badawczego, ale również na jego praktyczne wykorzystanie. Oprócz tego agenda musi zawierać informacje o naszych głównych innowacyjnych obszarach naukowych, przewidywanych wynikach badań oraz dokładną analizę zapotrzebowania rynkowego na wyniki przeprowadzanych prac badawczo-rozwojowych. Oczywiście należy pamiętać również o tym, że nasza inwestycja musi być zlokalizowana na terytorium Polski.

W jaki sposób można zwiększyć swoją szansę?

Dobre przygotowanie do składania wniosku o dotację jest bardzo ważne. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że nie zawsze nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie. Dlatego warto zadbać o wsparcie profesjonalistów i skorzystać z oferty takiej jak np. http://sasadvisors.pl/dotacje-na-inwestycje/, która pomoże przedsiębiorcom w ubieganiu się o wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Dzięki temu znacznie zwiększymy swoje prawdopodobieństwo na dodatkowe pieniądze, które pomogą w rozwoju naszej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*