Life & Style

Jakie zabawy z dzieckiem pozwolą na rozwinięcie jego wyobraźni?

Jakie zabawy z dzieckiem pozwolą na rozwinięcie jego wyobraźni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic powinien spędzać ze swoim dzieckiem dużo wolnego czasu, poświęcając go na rozmaite czynności o charakterze rozrywkowym. Jest to bowiem niezwykle istotny element poznawania, a także kształtowania kluczowych postaw społecznych malucha. Warto wybierać przede wszystkim takie zabawy, które w największym możliwym stopniu rozwijają zdolności kreatywne dziecka. W tym kontekście dobrym pomysłem jest z pewnością postawienie na środku pokoju indiańskiego namiotu tipi. 

Kilka szczególnie wartościowych pomysłów 

Wspomniane we wstępie tipi dziecięce to specyficzna konstrukcja namiotowa, która idealnie nadaje się do wspólnego spędzania czasu z rodzicami. Można w niej choćby urządzać rodzinne pikniki, przyjęcia dla misiów i innych pluszowych przyjaciół albo wieczory opowiadania bajek. Wszystkie wymienione aktywności skutecznie przyczyniają się do kształtowania wyobraźni malucha. Inną ciekawą zabawą jest bez wątpienia domowy teatrzyk z pacynkami w roli głównej (wykonamy je np. ze skarpetek). W ten sposób bez problemu przedstawimy wspólnie z dzieckiem jego ulubione bajki bądź zaimprowizujemy wymyślone na poczekaniu historyjki.

Kolejna godna polecenia czynność pobudzająca kreatywność to budowanie różnorodnych konstrukcji z klocków, takich jak wieżowce, pojazdy i budowle. Warto w szczególności sprawić maluchowi klocki tematyczne, kompatybilne z jego indywidualnymi zainteresowaniami. Oto pozostałe interesujące zabawy warte naszej uwagi: upcykling (przetwarzanie przedmiotów użytkowych w dzieła sztuki), malowanie obrazów, lepienie różnych obiektów z plasteliny lub modeliny, układanie puzzli, granie w gry planszowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*