Budowlanka

Kleje przydatne w budownictwie

Kleje przydatne w budownictwie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty wykorzystywane w pracach montażowych

Duża ilość dostępnych produktów z zakresu chemii budowlanej sprawia, że są one chętnie wykorzystywane podczas różnego rodzaju prac montażowych. Przykładowo kleje montażowe wykorzystuje się między innymi podczas zakładania płytek ceramicznych, drewnianych paneli ściennych, czy też luster ściennych. Na uwagę zasługuje m.in. klej poliuretanowy Soudal, który może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Produkt ten szybko wysycha i jest odporny na działanie wilgoci oraz niskich temperatur. W sklepach budowlanych znaleźć można klej w sprayu, który może być nakładany za pomocą specjalnego pistoletu lub wężyka. Kleje poliuretanowe doskonale nadają się do łączenia płyt kartonowo-gipsowych, a także montażu elementów betonowych, drewnianych czy też metalowych.

Kleje do paneli, parkietów i wykładzin

Wśród produktów chemii budowlanej znaleźć można także kleje do paneli podłogowych, dostępne w poręcznych butelkach z wygodnym dozownikiem. Produkty te wykorzystywane są zarówno do łączenia paneli wykonanych z prawdziwego drewna, jak i produktów drewnopodobnych. Wyróżniają się one przede wszystkim dużą elastycznością oraz odpornością na wilgoć. Do montażu wykładzin lub płytek wykładzinowych stosuje się głównie kleje akrylowe lub dyspersyjne.

Przy wykładzinach elastycznych stosować można także produkty na bazie poliuretanu. Klapki parkietowe mocuje się obecnie za pomocą produktów z żywicy syntetycznej, które niestety zawierają w swym składzie szkodliwe dla zdrowia rozpuszczalniki. Osoby szukające produktów bez rozpuszczalników, mogą postawić na kleje dyspersyjne, akrylowe lub dwuskładnikowe kleje poliuretanowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*