Technika

Kupno laptopa – nowy czy używany?

Kupno laptopa – nowy czy używany?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komputer przenośny spełnia w dzisiejszym świecie wiele funkcji, często jest wykorzystywany jako podstawowe narzędzie pracy lub nauki. Nie zawsze jednak jest tak, że to firma zapewnia służbowy sprzęt. Osoby posiadające własną działalność, ale także studenci zazwyczaj muszą sami zakupić laptopa. W celu nabycia sprzętu jedni skupią się na przeszukiwaniu ofert sklepów internetowych, a niektórzy odwiedzą najbliższy sklep z laptopami. Dokonując wyboru warto zastanowić się nad maksymalną ceną laptopa, parametrami dostosowanymi do osobistych preferencji oraz gwarancją producenta. 

Czy używany zawsze znaczy gorszy?

Dostępność używanych laptopów jest porównywalnie duża jak nowych modeli, co sprawia, że każdy znajdzie sprzęt dla siebie. Istotną kwestią jest sprawdzenie stanu urządzenia – ekranu, obudowy, działania panelu dotykowego. Idealną sytuacją jest umożliwienie osobistej weryfikacji laptopa przed zakupem i dopytanie o szczegóły. Dużą przewagą używanych laptopów nad nowymi jest zdecydowanie niższa cena.

Sprzęt prosto z salonu

Miłośnicy nieużywanych sprzętów po zakup laptopa udadzą się do sklepu z elektroniką. Plusami nabycia nowego urządzenia są dwuletnia gwarancja, pełna dokumentacja, komplet akcesoriów oraz bateria o żywotności deklarowanej w karcie technicznej. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy poniesienie wysokich kosztów w porównaniu z laptopem używanym ma sens, w przypadku gdy technologia stale się rozwija i z roku na rok dostępne są nowe modele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*