Life & Style

Kwas glikolowy – jakie ma zastosowanie?

Kwas glikolowy – jakie ma zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwas glikolowy to rodzaj alfa-hydroksykwasu (AHA), który można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Jest to jeden z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych kwasów w leczeniu trądziku, ale ma również inne korzyści.

Jak działa kwas glikolowy?

Kwas glikolowy jest kwasem alfa-hydroksylowym, co oznacza, że rozpuszcza wiązania, które utrzymują martwe komórki skóry razem na twarzy. Kiedy te wiązania zostają przerwane, martwe komórki skóry są usuwane znacznie szybciej niż zwykle, co skutkuje gładszą skórą z mniejszą ilością zaskórników, plam i drobnych zmarszczek. Kwas glikolowy pobudza również produkcję kolagenu, co pomaga wygładzić drobne zmarszczki wokół oczu i ust, a także ogólnie zmniejszyć ich ilość.

Korzyści wynikające z zastosowania kwasu glikolowego

Kwas glikolowy pomaga złuszczać skórę, co oznacza, że może poprawić wygląd Twojej cery. Zmniejsza również wielkość porów i wygładza drobne linie i zmarszczki. Możesz go stosować jako aktywny składnik produktu lub jako składnik domowego zabiegu, takiego jak peeling lub maseczka.

Zastosowania kwasu glikolowego

Kwas glikolowy jest często stosowany w leczeniu trądziku, ponieważ pomaga usunąć martwe komórki skóry z powierzchni skóry. To zmniejsza zatkane pory i zapobiega powstawaniu plam. Jest on również skuteczny w walce z zaskórnikami, białymi wągrami i pryszczami, zapobiegając ich pojawianiu się lub pomagając zmniejszyć ich nasilenie, jeśli już się pojawią.

Jeśli chcesz nabyć kwas glikolowy – Sesderma, jest miejscem, w którym tego dokonasz bez problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*