Zdrowe ciało

Lakiery hybrydowe – na czym polega ich fenomen?

Lakiery hybrydowe – na czym polega ich fenomen?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lakiery hybrydowe to dłuższa trwałość i większa wytrzymałość na czynniki zewnętrze. Stosując ten rodzaj lakieru, możemy cieszyć się pięknymi paznokciami nawet do trzech tygodni. Po nałożeniu hybrydowego lakieru, konieczne jest utwardzenie go w lampie LED lub UV.

Przygotowanie paznokci pod lakier hybrydowy

Zanim nałożymy lakier hybrydowy, musimy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W tym celu nadajemy odpowiedni kształt paznokciom używając pilników. Płytkę paznokci należy zmatowić specjalną gąbką do matowienia. Nie można zapomnieć o zmiękczeniu i usunięciu skórek, szczególnie skupiając się na tych, które przylegają do paznokcia.

Cechy charakterystyczne lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe łączą w sobie właściwości soak-off i klasycznego lakieru. Skład bardzo często różni się, w zależności od producenta. Zmywanie lakieru żelowego (hybrydowego) jest możliwe przy użyciu acetonu. Można w większości drogerii zakupić zmywacz z tym składnikiem.

Najpopularniejsze rodzaje lakierów hybrydowych wymagają nałożenia bazy i tak zwanego topu. Aby pominąć ten krok, musimy zaopatrzyć się w lakier MONO o uproszczonej formule. Trwałość takiego lakieru to 7 do 14 dni przy ograniczonej eksploatacji.

W ramach manikiuru hybrydowego możemy zastosować rewelacyjne żele do zdobień. Mają one ulepszoną formułę, dzięki której idealnie rozlewają się na płytce paznokcia tworząc perfekcyjnie gładką i równą powierzchnię. Żele takie również utwardzamy w specjalnej lampie UV lub LED. Żele do zdobień są dobrym wyborem jeżeli zamierzamy uzyskać efekt ostrych krawędzi oraz idealnie wypukłych krawędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*