Wszystko wokół domu

Mała kuchnia o dużych możliwościach

Mała kuchnia o dużych możliwościach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie małej kuchni wymaga nie lada kreatywności, przyda się także odrobina sprytu i pomysłowości. Dobrze zaplanowana pozwala stworzyć multifunkcyjną przestrzeń, która zapewni komfort i wygodę użytkowania.

Podział na strefy

Kuchnia, bez względu na metraż, zazwyczaj jest dzielona na pięć zasadniczych stref: miejsce służące do przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia, zmywania, przechowywania sprzętów kuchennych i zapasów. Wprowadzając te rozwiązania można w wygodny sposób uporządkować przestrzeń użytkową, a niezbędne urządzenia typu zlewozmywak, kuchenka z piekarnikiem czy lodówka zawsze są na wyciągnięcie ręki.

W małych mieszkaniach, gdzie jedyną opcją jest aneks kuchenny, warto zastosować przesuwaną ściankę, która pozwoli wygospodarować miejsce na część stricte kuchenną. Warto także pomyśleć o wysuwanym koszu na śmieci, koszach do szafek kuchennych, gniazdach elektrycznych chowanych w blacie, podnośnikach do gazu i innych rozwiązaniach, które umożliwią optymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej. Wybór konkretnych propozycji powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz możliwości technicznych pomieszczenia kuchennego.

Ważną kwestią są także meble kuchenne. Ograniczona ilość miejsca sprawia, że klasyczne szafki kuchenne z półkami i szufladami mogą okazać się pomysłem nietrafionym, dlatego też warto rozważyć alternatywę w postaci wysokiej, pojemnej szafy, która może jednocześnie pełnić funkcję spiżarni. Ciekawym rozwiązaniem okazują się modele z wysuwanymi półkami, dzięki którym bez problemu można znaleźć to, co w danym momencie potrzebne.

Przydadzą się także nowoczesne szuflady o dużym udźwigu, w których bez obawy można przechowywać nawet ciężkie sprzęty kuchenne. W utrzymaniu nienagannego porządku pomogą natomiast funkcjonalne wkłady ograniczniki do szaf i szuflad kuchennych. Sklep Locker posiada w swojej ofercie wiele niebanalnych i funkcjonalnych propozycji kuchennych, dzięki którym nawet małe pomieszczenie zapewni wygodne i komfortowe przygotowywanie posiłków.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*