Budowlanka

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W mieszkaniach wilgoć jest bardzo częstym problemem. Dzieje się tak, ponieważ w wielu budynkach nie ma odpowiedniej izolacji. Źle działająca wentylacja również może doprowadzić do powstania wilgoci. Jeśli dodatkowo wystąpiły silne opady atmosferyczne, to wilgoć w budynku może pojawić się bardzo szybko.

Iniekcja ciśnieniowa a osuszanie budynków

Iniekcja ciśnieniowa polega na wstrzykiwaniu w głąb murów preparatów, które pod wpływem wody się krystalizują, dzięki czemu zamykane są kapilary, a przez to wody gruntowe zostają odcięte. Preparaty tego typu tworzone są z silikatów, które pod wpływem związków alkalicznych ulegają krystalizacji. Nie wydzielają one szkodliwych gazów ani oparów. Przed osuszaniem ścian podłoże należy odpowiednio przygotować, skuwając je do wysokości około 60 do 80 cm powyżej zawilgocenia. Następnie oczyszcza się ubytki oraz wypełnia się je masą szpachlową. Później wywiercane są otwory co około 11 cm w jednej linii. Wiercone są pod kątem 20-30 stopni do poziomu, by w nie wlać specjalny roztwór do iniekcji krystalicznej. Przed dodaniem płynu należy w otwory wlać około pół litra wody. Po zalaniu otworów przygotowuje się zaprawę krystalizującą, którą wlewa się do otworów, by później zaszpachlować ścianę.

Taki zabieg można stosować na różnego typu ściany, bez względu na materiał budulcowy. Osuszanie jest bardzo skuteczne i dzięki tej metodzie również bezpieczne. Osuszanie za pomocą iniekcji ciśnieniowej jest również najtańszym rozwiązaniem w przypadku nawracających problemów z wilgocią w domu.

Jeśli interesuje Cię iniekcja ciśnieniowa Katowice, możesz znaleźć więcej informacji o tej metodzie osuszania ścian na stronie:
http://kaiser-one.pl/hydroizolacja-slask/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*