Zainteresowania

Na jakich elementach należy się skupić fotografując architekturę?

Na jakich elementach należy się skupić fotografując architekturę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas fotografowania architektury należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę na następujące:

Oświetlenie

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów, fotografia architektury kładzie nacisk na naturalne światło, aby było idealne, ale nie zawsze można czekać na odpowiednie warunki. Jeśli nie możesz fotografować o wschodzie lub zachodzie słońca, spróbuj zastosować sztuczne oświetlenie – być może używając lamp błyskowych lub reflektorów. Jeśli fotografujesz wewnątrz budynków, upewnij się, że masz wystarczająco dużo światła, aby Twoje zdjęcia były odpowiednio naświetlone.

Perspektywa

Kąt, pod jakim wykonujesz zdjęcie, może mieć decydujący wpływ na jego wygląd. Upewnij się, że podchodzisz do obiektu z bliska i osobiście – ale nie bój się eksperymentować z różnymi kątami i perspektywami, jeśli wydają Ci się bardziej odpowiednie do tego, co próbujesz uchwycić.

Skupienie

Podczas fotografowania budynków ważne jest, aby wszystko było ostre – w przeciwnym razie Twoje zdjęcie może wyglądać nieprofesjonalnie, gdy oglądają je inni, którzy nie wiedzą, co jest potrzebne do stworzenia dobrych zdjęć architektury (lub nawet jeśli wiedzą).

Ustawienia aparatu

Ustawienia aparatu, takie jak czas otwarcia migawki, przysłona i ISO – będą zależały od tego, jaki typ zdjęcia chcesz uzyskać i czy fotografujesz w świetle dziennym lub sztucznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*