Life & Style

Najłatwiejsze języki do nauki

Najłatwiejsze języki do nauki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z Waszych postanowień noworocznych było nauczenie się języka obcego? Nie chcecie jednak porywać się z motyka na słońce na takie języki, jak chiński czy arabski? Szukacie czegoś zdecydowanie łatwiejszego? Świetnie składa się, że trafiliście na naszą stronę, ponieważ już za chwilę będziecie mogli poznać kilka relatywnie prostych języków do nauki.

Jeśli chodzi o Polaków, to zdecydowanie najłatwiej jest nam nauczyć się języków, które już na starcie są bardzo zbliżone do naszego. W związku z tym relatywnie szybko idzie nam przyswajanie nowych umiejętności ze słowackiego, czeskiego, białoruskiego, ukraińskiego czy słoweńskiego. Wszystko dlatego, że te języki są bardzo zbliżone pod kątem brzmienia oraz słówek. Warto tutaj wspomnieć także o rosyjskim. To kolejny język, który można zaliczyć do grupy relatywnie łatwych do nauczania przez Polaków. Jest on o tyle istotny że umożliwia znalezienie pracy w rozmaitych międzynarodowych korporacjach. Wszystko dlatego, że coraz bardziej widoczny jest handel firm z przedsiębiorstwami właśnie z tego terenu.

Ze względu na swoje podobieństwo stosunkowo łatwe do nauczenia są też bośniacki, chorwacki, bułgarski, czarnogórski, macedoński, serbski czy litewski. Może nauka tych dziedzin nie będzie tak samo prosta, jak języków z wyżej wymienionego akapitu, ale przy odpowiedniej determinacji i zaangażowaniu powinno udać się nabyć konkretne umiejętności lingwistyczne. W dalszej kolejności hierarchia zawiera takie języki jak na przykład angielski, hiszpański, niemiecki (sprawdź jak powinno wyglądać profesjonalne tłumaczenie: tłumaczenie z niemieckiego), włoski czy duński.

Artykuł dla Portalu napisał tłumacz angielski z 20 letnim stażem – Tomasz Klocek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*