Life & Style

O czym warto pamiętać, przy zakupie własnej łodzi?

O czym warto pamiętać, przy zakupie własnej łodzi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy staniesz się dumnym właścicielem swojej pierwszej łodzi pojawi się kwestia transportu. Jak najlepiej będzie przewozić swój nowy nabytek? Z pomocą może przyjść przyczepa do łodzi. Jeśli posiadasz łódź na własność to bez sensu byłoby wypożyczanie przyczepy niezbędnej do jej przewozu. Najlepiej będzie zakupić taką przyczepę na własność. Jakie są możliwości wyboru? Dowiesz się o tym z tego artykułu.

Rodzaje przyczep do łodzi

Najpierw musisz sprawdzić wymiary zakupionej łodzi. Nie chcesz przecież, żeby twój nabytek nie zmieścił się na przyczepie, prawda? Trzeba też zadbać o odpowiednią nośność przyczepy. Do mniejszych łodzi można wybrać przyczepę jednoosiową. Jest łatwiejsza w manewrowaniu, zwłaszcza jeśli musisz to zrobić siłą własnych mięśni. Ma jednak pewne wady. Nie zapakujesz na nią dużej łodzi. Poza tym podczas jazdy ma większą skłonność do wężykowania niż przyczepa z dwiema osiami.

Dlatego dobrym wyborem są przyczepy do łodzi 2 osiowe. Podczas jazdy są one o wiele stabilniejsze w prowadzeniu niż przyczepy jednoosiowe. Możesz czasami zapomnieć, że w ogóle ciągniesz jakąś przyczepę! Jak już wspomnieliśmy, mają one większą ładowność. Niestety są też pewne minusy tego stanu rzeczy. Zazwyczaj będziesz w takim przypadku potrzebował wyższej kategorii prawa jazdy. Zapewne zestaw auto plus przyczepa będzie przekraczał 3.500 kg DMC co wiąże się z obowiązkiem posiadania prawa jazdy B+E. Nie można też zapominać o opłatach drogowych. Ale czego się nie robi, żeby móc ze swoją łodzią dojechać w każde miejsce, jakie sobie zamarzysz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*