Life & Style

O jakim niezbędnym wyposażeniu nie można zapomnieć, kupując kota do mieszkania?

O jakim niezbędnym wyposażeniu nie można zapomnieć, kupując kota do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli kupujesz kota do mieszkania, konieczne jest zrozumienie, że koty nie lubią żyć w małych pomieszczeniach i że potrzebują specjalnych warunków dla zdrowia ciała i duszy. Dlatego kupując kota, nie należy zapominać o następującym wyposażeniu:

Żwirek dla kota

Dobrej jakości gliniany żwirek nie będzie wchłaniany przez łapy kota i nie będzie się przyklejał do jego futra. Żwirek gliniany jest przyjazny dla środowiska i łatwy do czyszczenia. Ściółki gliniane mają neutralny zapach i łatwo je znaleźć w sklepach zoologicznych lub supermarketach.

Miski na jedzenie i wodę

Miski nie powinny być zbyt duże i ciężkie, w przeciwnym razie trudno będzie je przenosić z miejsca na miejsce. Lepiej wybrać porcelanowe lub metalowe miski z uchwytami. Najlepszą opcją będzie miska z gumową matą na spodzie – dzięki temu kot nie będzie się na niej ślizgał.

Kuweta

Lepiej, jeśli będzie to specjalny rodzaj kuwety z pokrywą i otworami na dole, dzięki czemu nieczystości wpadają do niej podczas korzystania przez pupila (ograniczy to nieprzyjemne zapachy). Jeśli w twoim budynku mieszkalnym nie ma czegoś takiego, to możesz użyć dowolnego innego pojemnika (np. zwykłej kuwety lub nawet plastikowej torby), byleby miał otwory na dole. Zawsze możesz też zdecydować się na zakup porządnej kuwety np. ze strony https://www.aquaelzoo.pl/1011-kuwety-dla-kota. Możesz też umieścić wszystko w jednym miejscu (na przykład pod łóżkiem), ale lepiej, żeby było więcej niż jedno miejsce do tego celu – na wszelki wypadek, gdyby coś się stało (na przykład, gdyby Twój pupil zachorował).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*