Wyjazd w góry do doskonała okazja do wypoczynku oraz naładowania baterii do dalszego działania na płaszczyźnie zawodowej. Trzeba się jednak do niego w odpowiedni sposób przygotować, a kluczowe znaczenie ma zabranie ze sobą wystarczająco ciepłych ubrań. Godna polecenia jest m.in. wodoodporna kurtka parka z ciepłą podszewką wewnętrzną, dużym kapturem obszytym futerkiem i elastycznymi mankietami. Wyjątkowo atrakcyjne modele znajdziemy w ofercie na https://skleptmk.pl/oferta-kurtki-alpha-industries.

Strój musi zapewniać optymalną wygodę

Przygotowując się do wyprawy w góry, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odzież termoaktywną, czyli pozwalającą skórze w pełni oddychać, a jednocześnie utrzymującą stałą temperaturę ciała. Skutecznie ochroni ona organizm zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Oczywiście poszczególne elementy garderoby nie mogą krępować ruchów (luźniejsze kroje), bo w trakcie długich wędrówek górskim szlakiem pożądany jest maksymalny komfort.

Pierwszą warstwę ubioru powinna zawsze stanowi bielizna termoaktywna w postaci lekkiej koszulki z krótkim rękawkiem, a w przypadku kobiet dodatkowo biustonosza bezszwowego. Z kolei warstwa izolująca (środkowa) obejmuje bluzę polarową, wełniany sweter lub zwykłą bluzę bawełnianą – w zależności od preferencji i warunków pogodowych. Idealnym okryciem zewnętrznym jest natomiast cienka kurtka z membraną bądź kurtka puchowa z kapturem oraz długie, lekkie spodnie. Oprócz tego zaleca się spakowanie do plecaka ciepłej czapki wełnianej, czapki z daszkiem (w razie słońca), rękawiczek i skarpet.