Ogrodzenia tymczasowe to proste rozwiązania, które pozwalają na bezpieczne ogrodzenie terenu. Są bardzo często wykorzystywane w budownictwie, gdzie stanowią istotny element zagospodarowania placu budowy. Aktualne przepisy w określonych przypadkach wręcz wymagają zastosowania ogrodzeń tymczasowych. Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi okoliczności, w których wymagane jest zastosowanie tego typu ogrodzeń, zebranymi m.in. na stronie https://easyfence.pl/.
Konieczność stosowania ogrodzeń tymczasowych w budownictwie określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2006 roku. W trzecim rozdziale mowa jest o tymczasowym ogrodzeniu, którym należy otoczyć plac budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac. Osobno należy wytyczyć miejsca niebezpieczne, które mogą stanowić zagrożenie – np. rowy, głębokie wykopy czy wystające z ziemi ostre elementy. Obszar budowy należy ogrodzić w taki sposób, by na jego teren nie dostała się osoba nieuprawniona, jednocześnie ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla innych ludzi. Jego minimalna wysokość określona w rozporządzeniu to 150 centymetrów.
Ogrodzenia tymczasowe, jak sama nazwa wskazuje, są rozkładane jedynie na jakiś czas. Muszą więc być łatwe do zdemontowania i przewiezienia. Zazwyczaj w tym celu stosuje się barierki, blachy trapezowe, ogrodzenia ażurowe czy ogrodzenia pełne. Ofertę tego typu ogrodzeń można sprawdzić pod adresem https://easyfence.pl/produkt-kategorie/ogrodzenia-azurowe/. Różnią się one wysokością i szerokością przęsła, a także grubością blachy/drutu.