Technika

Przenośniki i stoły rolkowe – do czego służą i jak działają?

Przenośniki i stoły rolkowe – do czego służą i jak działają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stoły i przenośniki rolkowe mają wiele zastosowań. Często urządzenia te służą do transportu części lub produktów z jednego miejsca na drugie.

Istnieje wiele różnych typów przenośników i stołów rolkowych, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są napędzane silnikami.

Różne materiały

Taśmy przenośników mogą być wykonane z gumy, plastiku lub metalu. Mogą być również płaskie lub zakrzywione, aby dopasować się do kształtu transportowanego przedmiotu. Stoły rolkowe są zazwyczaj wykonane z metalu i mają rolki przymocowane do ich spodu, aby pomóc w płynnym przesuwaniu przedmiotów po nich.

Różne rodzaje przenośników

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne rodzaje przenośników: ciągłe i przerywane. W przypadku ciągłego systemu przenośników taśmowych produkt jest przemieszczany w ciągłej pętli przez kilka stacji, w których przechodzi różne procesy (np. pakowanie, ważenie). Następnie produkt wraca z powrotem na system przenośników i jest transportowany aż do miejsca przeznaczenia (np. doku wysyłkowego). W przypadku przerywanego systemu przenośników taśmowych nie ma stałych przystanków na trasie; zamiast tego każda stacja ma swój własny, indywidualny przenośnik taśmowy prowadzący do niej, dzięki czemu może być używana niezależnie w dowolnym momencie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*