Life & Style

Siwe włosy – co na nie stosować?

Siwe włosy – co na nie stosować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces siwienia może rozpocząć się już w wieku 20 lat. Tempo, w jakim siwe włosy zastępują pierwotny kolor włosów, różni się w zależności od osoby, ale zazwyczaj zaczyna się na skroniach lub szczycie głowy i z czasem rozprzestrzenia się na zewnątrz. Siwe włosy nie są chorobą, lecz naturalnym zjawiskiem. Pigment w łodygach włosów jest produkowany przez melanocyty, które znajdują się w cebulce mieszka włosowego. Z wiekiem melanocyty te produkują mniej pigmentu i mniej pigmentu odkłada się w łodydze włosa. Te zmiany prowadzą do powstania siwych włosów.

Siwe włosy mogą być spowodowane przez kilka czynników:

Genetyka 

Siwe włosy występują w rodzinach. Jeśli twoi rodzice mają siwe włosy, to jest bardziej prawdopodobne, że ty też je będziesz miał. Tendencja do powstawania siwych włosów może być również dziedziczona po jednej lub obu stronach drzewa genealogicznego.

Ekspozycja na światło słoneczne 

Ekspozycja na światło słoneczne powoduje uszkodzenia oksydacyjne i stres na skórze głowy, co prowadzi do przedwczesnego siwienia włosów. Niedobór witaminy E może prowadzić do siwienia włosów, a także do stanów zapalnych skóry głowy, takich jak łojotokowe zapalenie skóry (łupież), łuszczyca, egzema i toczeń rumieniowaty (LE).

Zmiany hormonalne 

Zmiany hormonalne, takie jak ciąża i menopauza, mogą powodować siwienie włosów z powodu braku równowagi hormonalnej, która wpływa na produkcję pigmentu w obszarze skóry głowy.

Jeśli chcesz poznać metody na radzenie sobie z siwymi włosami, to koniecznie sprawdź stronę internetową, aby poznać szczegóły: https://gr-7.eu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*