Life & Style

Sukienki wieczorowe – jaki krój wybrać?

Sukienki wieczorowe – jaki krój wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet praktycznie w ogóle nie nosi sukienek, preferując znacznie bardziej wygodne i uniwersalne spodnie. Jednak na większe wyjścia warto już założyć kobiecą kreację, która olśni wszystkich, pozostałych uczestników przyjęcia. Sukienki wyjściowe mają różną formę, dlatego warto wiedzieć, jaki krój sprawdzi się w naszym przypadku.

Kreacja dopasowana do sylwetki oraz okazji

Nie warto wybierać konkretnej sukienki na wielkie wyjście tylko dlatego, że jej krój nam się podoba. Musi ona być przede wszystkim dopasowana do sylwetki, w przeciwnym razie będzie się źle prezentować na naszym ciele. Największe wyzwanie stoi przed paniami o figurze typu jabłko. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się sukienki wieczorowe z wcięciem bezpośrednio pod biustem. Wówczas obfity biust będzie doskonale wyeksponowany, a mankamenty talii ukryte pod warstwą marszczonego materiału. Panie, które mają niezbyt zgrabne i krótki nogi mogą się poratować wybierając suknię do kostek i zakładając do niej buty na wysokim obcasie – najlepiej grubszym, aby stabilnie trzymał stopę. Przy wyborze sukienki warto też wziąć pod uwagę rodzaj uroczystości, na którą się wybieramy. Na wesele taki wariant nie będzie już zbyt wygodny, lepiej ubrać sukienkę sięgającą do kolan, lub nawet krótszą. Należy też pamiętać o tym, aby na ślub nie zakładać sukienki w kolorze białym – jest on zarezerwowany tylko dla panny młodej.

Inspiracji do szukania kreacji na wybraną okazję można poszukać na https://www.kartes-moda.pl/. Dostępnych jest tam wiele modeli w różnych barwach i krojach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*