Technika

Tuning pojazdów – jakie udogodnienia warto wprowadzić?

Tuning pojazdów – jakie udogodnienia warto wprowadzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning samochodu osobowego lub innego pojazdu to znakomity sposób na jego unowocześnienie i uatrakcyjnienie. Polega on zarówno na zmianie parametrów technicznych (tuning mechaniczny), jak i wyglądu zewnętrznego (tuning wizualny). Często też wprowadza się konkretne modyfikacje w obrębie układu elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniami, które pozwolą choćby zastąpić tradycyjne układy napędowe są tzw. motoreduktory, czyli połączenie napędu elektrycznego z przekładnią mechaniczną i innymi elementami – m.in. sprzęgłem czy hamulcem (większa moc, mniejszy rozmiar). Taką maszynę kupimy u przedstawicieli, specjalizujących się w tej dziedzinie.

Lepsze osiągi i piękniejszy wygląd auta na wyciągnięcie ręki

Podstawowym rodzajem tuningu jest tuning mechaniczny, który obejmuje modyfikacje w silniku i różnych układach – zwłaszcza napędowym, paliwowym oraz podwozia. Wykonuje się m.in. wymianę takich elementów, jak łożysko wałeczkowe czy kulkowe (na bardziej trwałe), które można znaleźć między innymi na stronie http://www.nemra.pl/oferta/lozyska/lozyska-walcowe/. Działania w zakresie tuningu obejmują również takie mechanizmy jak sprzęgło (na wzmocnione) tłoki, wałek rozrządu i gaźnik (na modele sportowe), świece zapłonowe (na wysokoenergetyczne) i tłumik (na wersję o niższym poziomie oporów przepływu spalin).

Ponadto można podkręcić moc silnika (nawet o około 20-25%) oraz zamontować intercooler, większe koła, napęd 4×4, wspomaganie kierownicy, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dodatkowe reflektory i sześciobiegową skrzynię. Wszystkie te czynności mają na celu znaczne poprawienie parametrów technicznych pojazdu. Z kolei tuning elektroniczny opiera się na wprowadzeniu zmian w obrębie elektroniki. Dzięki temu zwiększymy m.in. kąt zapłonu i wtrysku, maksymalne obroty i prędkość. Pozostaje jeszcze możliwość dokonania modyfikacji wizualnej pojazdu. Warto zdecydować się na następujące udogodnienia:

– ozdobne alufelgi i spojlery;

– nadwozie oklejone dekoracyjną folią;

– chromowane lusterka, zegary i inne metalowe elementy;

– tapicerkę skórzaną na fotelach zamiast materiałowej; 

– hak holowniczy;

– szyberdach;

– reflektory ksenonowe;

– kierownicę wielofunkcyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*