Life & Style

Unikatowa biżuteria – hit czy kit?

Unikatowa biżuteria – hit czy kit?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alternatywą dla biżuterii sprzedawanej w sieciówkach jubilerskich jest ta wykonywana ręcznie. Zyskuje ona coraz większą popularność, ponieważ jest niepowtarzalna, a jej charakter unikatowy. Biżuteria handmade to już nie są kiczowate bransoletki i kolczyki sprzedawane na jarmarkach. Dziś są małymi dziełami sztuki, na które może sobie pozwolić każdy z nas. Ręcznie robione są gwarancją jakości i oryginalności. 

Biżuteria z kamieni

Najpopularniejszym typem biżuterii robionej ręcznie są bransoletki, naszyjniki i kolczyki wykonywane z kamieni. Turkusy, bursztyny, kryształy górskie, perły i wiele innych. Możemy wybrać różne kształty i zestawienia minerałów. Biżuteria z kamieni często jest produkowana przez osoby interesujące się mocą kryształów – każdy bowiem ma inne właściwości. Poprzez niepowtarzalną ozdobę możemy zatem wprowadzić do swojego codziennego życia nieco magii. 

Sznurki i hafty 

Popularnym rodzajem ozdób są kolczyki czy bransoletki wyplatane ze sznurków i koralików. Duże, nawiązujące do stylu boho kolczyki są obecnie chętnie zakładane przez panny młode do lekkich, zwiewnych sukienek. Piękne i niepowtarzalne są również ozdoby haftowane. Spodobają się przede wszystkim miłośniczkom i miłośnikom folkloru, szczególnie w nowoczesnym wydaniu.

Zachować wspomnienia

Biżuteria handmade pozwala nam nosić na co dzień coś bardzo bliskiego naszemu sercu. Hitem ostatnich sezonów są wyroby z żywicy epoksydowej. Możemy poprosić rękodzielnika zajmującego się wytwarzaniem takiej biżuterii, aby zrobił nam np. naszyjnik z zatopionym kwiatem z naszego bukietu ślubnego. Mamy zatem coś oryginalnego, niepowtarzalnego, a jednocześnie pięknego, subtelnego, co może być pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*